Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 161 komentarzy

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI - argumenty w punktach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuję coś w tym rodzaju:

 DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100%  udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT:  Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de)

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.)  To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

 

KOMENTARZE

 • *5
  Brdzo dobry post.
  Pozdrawiam
 • @taba 23:43:21
  Może ktoś doda jeszcze jakieś celne argumenty, tylko zwięźle, bo młodziaki maja kłopot z czytaniem dłuższych tekstów.
  Pozdrawiam
 • @Maria Kowalska 23:45:54
  tyle i tak już wystarczy dla tych co nie wiedzą....oby tylko chcieli zrozumieć

  http://taba.nowyekran.pl/post/84215,nie-taki-owsiak-swiety
 • Ja moge dac owsiakowi jedynie zima lodu.
  Przez lata uprzedzalem ludzi ze to lepszy cwaniaczek dlatego przestalem sie tym juz interesowac.Ludzie mu daja malo pieniedzy ale instytucje panstwowe to dotuja.I tak telewizje ktore na reklamie by wiecej zarobily daja mu w ten dzien wolna antene.Praktycznie wszystkie spolki skarbu panstwa sa w to zaangarzowane.Jest to dobrze zorganizowana maszynka propagandowa.
 • NIGDY ZŁODZIEJOM NIE DAWAJ!!!!!
  Ciekawe czy robią podsumowanie ile na tą akcję wydają miasta, tv,sponsorzy. Sądzę ze koszty tej hucpy przekraczają wysokość
  zbiórki!!!!!!
  Wrzucajcie gdzie się da!!!! i dodatkowe * * * * * dla autora!!!!
 • Datek na WOŚP, jest kolejnym...
  podatkiem, bo trafia tak jak Pani mówi nie do osób a instytucji.
  Jest klajstrem na dziury w bużdzcie, czyli niegospodarnośc naszymi podatkami. Nikt, żaden rząd nie robiłaski że finansuje porządną, na wysokim poziomie słuzbę zdrowia, po płacimy na to nasze zarobione przez nas (a nie przez rząd, jak mówiła jedna pani minister) pieniądza.
 • Myślę że dobrym argumentem byłaby kartka...
  przypięta własnie do klapy płaszcza kurtki: WPŁACIŁEM NA CARITAS, BO DUŻO LEPIEJ GOSPODARUJE
 • Jak to skwitował Baca z dowcipu o kolektywizacji?
  A owce dacie?
  Nie dom!
  A dlacego?
  Bo moje!
 • WOŚP, to...
  Wielkie Oszustwo, Świętokradztwo i Profanacja
 • Autorze
  "Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych ....."
  Porównanie do Caritasu. Caritas to instytucja, która główne źródło finansowania ma z instytucji, głównie państwowych. Trudno żeby pomagali sami sobie.

  "WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa...."
  Czy Caritas tego nie robi? Każda fundacja jeśli pomaga to odciąża budżet państwa.

  "Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji...."
  Nie ma fundacji, która każda złotówkę wydaje na potrzebujących.

  "Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel"
  A wydaje na?????

  "Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?"
  Kto jest właścicielem Caritasu?

  "Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków,...."
  Nie dawaj datków na WOŚP nie będziesz miała z tym problemów. Pieniędzy nie przeznacza z puszek a z lokat bankowych. Odsetek od tych lokat. No ale jak się chce przylać to się kij znajdzie.

  "Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków."
  Caritas pieniądze bierze z budżetów, głównie lokalnych. Nawet jak nie chcę finansować Caritasu to mój Prezydent to zrobi za mnie. Mogę na niego nie głosować ale dotychczas każdy dawał Caritasowi. Nie mam na to wpływu.

  "Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt."
  Kupowany jest bez przetargów ale po negocjacjach. A po co ma szpital wpływać na sprzęt jaki ma być kupiony. Powód? Nie dostaną prowizji? Sprzęt nierozpakowany? To czemu nie przekażą (ci dyrektorzy) do takiego szpitala, który ten sprzęt wykorzysta. Ja mieszkam w Stalowej Woli i tu nigdy żaden sprzęt nie "rdzewiał" bo dyrektor wie co robi. Jak ktoś cipa to nawet manna z nieb mu nie pomoże.

  "WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji)."
  Każdy się chce ogrzać przy światełku. Jest bardziej apolityczny od Caritasu.
  "Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób."
  Caritas to 1000 razy większa instytucja trudno wiec by zbierał mniej pieniędzy. Jak wcześniej pisałem wpływy głównie pochodzą z budżetów gminnych i państwowych zakładów. Trudno robić to głośno bo nie każdy podatnik jest zadowolony, a jak nie wie to go tak nie boli.

  "Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”."
  Chce o tym, rozmawiać. Nie namawia do zabijania starych ludzi. Przytoczenie jego słów jako promowanie eutanazji jest totalną głupotą.
 • Taak,dam,
  dam, a oni doposażą szpitale, później zezłodziejują (prywatyzacja), a następnie ja znów dam, dam aby się leczyć na skądinąd sfinansowanym częściowo przeze mnie sprzęcie, oczywiście czekając na to miesiącami albo i latami. Zbierali na dzieci, na starszych i co ich czeka, eutanazja?
 • 5*
  Jakie dochody i na co je wydaje tzw. fundacja WOŚP można przeczytać w ich własnych sprawozdaniach finansowych. Np. w 2011 wydali ponad 8 milionów na zakup siedziby fundacji oraz ponad 6 milionów na "działania propagatorskie" i ponad 600,000 na nowe samochody (przy 21 zatrudnionych na etatach. Bo o wydatkach z lat 2004 i 2005, kiedy to fundacja WOŚP za dziesiątki tysięcy złotych kupowała profesjonalne kamery i sprzęt studyjny nie warto już wspominać. No i ten brak cen przy sprzęcie "kupowanym" dla fundacji... Ważne, że pieniądze wydano. Brak sprawozdania skonsolidowanego nie pozwala określić, ile kasy płynie do spółeczki o pięknej nazwie "Złoty Melon", której 100% właścicielem jest fundacja, prezesem Owsiak, a zysk zaledwie 18,000 złotych (co jak na inwestycję za 1,500,000 daje żenująco niski zwrot z kapitału. WOŚP to jeden wielki finansowy przekręt, który można zobaczyć w samym ICH sprawozdaniu.
 • Nie daje i nie tłumacze się.
  Bo nie ma potrzeby.
 • Nie daję...
  Jestem głęboko przekonany, że trzeba pomagać, wręcz odczuwam taki przymus, ale staram się stosować do słów Pana Jezusa :

  (2) Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. (3) Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, (4) aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  ( Mat. 6: 2-4 BT)
 • łowsik
  Zawszę wiedziałem , że ten facet to łajza , symulant sepleniący i gupi cep
  Tadzikowi z Torunia pośle na konto a temu cepowi ani grosza !
 • Dlaczego nie ma Europejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
  Powyższą listę uzupełniłbym o argument przedstawiony w formie pytania: Dlaczego nie ma Europejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
  Temat można rozwinąć wskazując, że nie ma również Bułgarskiej WOŚP, Rumuńskiej WOŚP. Odpowiedzi są zasadniczo dwie: tylko my jesteśmy tak wspaniałym współczującym narodem (ale tutaj można skontrować podając przykład Brytyjczyków, słynnych z różnego rodzaju działań charytatywnych) albo: tylko my jesteśmy tak głupimi baranami, które pozwalają się strzyc dwa razy w ciągu sezonu.
 • @
  Świetny tekst i w 100% moje odczucia i przemyślenia.

  Dodałbym do tego, że cała impreza jest organizowana bardzo kiczowato przez gościa w czerwonych gatkach i żółtej koszuli, czego rezultatem jest promowanie bardzo marnych i płaskich wzorców kulturowych wśród młodych (paskudna nowomowa - siema itd).
  Akcje charytatywne na świecie, których nb. również nie pochwalam, są organizowane ze znacznie większą kulturą.

  Pozdrawiam
 • @sigma 10:23:30
  Święte słowa Ewo, święte.
 • Czego nie widać?
  Impreza i wolontariuszy to widać. Brak rozwoju gospodarki przez takie imprezy wraz z Szlachetną Paczką tego nie widać bo pieniądze mogą być przez ciebie lepiej wydane na rzeczy, które Ty potrzebujesz.
 • Jak ktos jeszcze ma wątpliwosci to polecam:..
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/01/05/robta-co-chceta/
 • Nigdy nie dałem grosza temu deklowi w żółtoczerwonej piżamie
  a argumentami spowodowałem jedynie, że kilkanaście znajomych osób przestało mu płacić i z dumą obnosić te kretyńskie serduszka.
  Niektóre z tych osób, po usłyszeniu argumentów, nawet się zawstydziły, że dają się tak łatwo dmuchać takiemu frajerowi.

  Naszą firmą jest Caritas Polska.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Maria Kowalska 23:45:54
  Mądremu nie trzeba tłumaczyć a głupi i tak nie zrozumie,
  Szczęść Boże Pani
 • Czegoś tu brakuje
  .
  Bo główne argumenty od dawna znane, jednak jakoś nie chcą zająć się nimi wiodące media.

  I kto jeszcze stroni od zagłębiania się w istotę tej sprawy?

  Tutejsi redaktorzy, administracja, tak aktywna w innych tematach.
 • @Multimir 16:00:08
  Po pierwsze deprawacja nieletnich.

  Po drugie promocja eutanazji

  Po trzecie niejasne rozliczenia i sama idea. Pomagać chorym i cierpiącym powinno cały rok państwo z ciężko wypracowanych podatków obywateli pracujących, bo reszta grzebie po śmietnikach.

  Po czwarte to skandal, że rząd i tv nagłaśnia i popiera taką sztucznie napędzaną akcję, podczas kiedy cały rok okrada obywateli podatkami wielokrotnymi, uzależnieniem od banków, brakiem pracy i rujnuje im zdrowie: żywnością modyfikowaną genetycznie, lekami testowanymi na Polakach rakotwórczymi i powodującymi wiele chorób neurologicznych oraz cukrzycę i choroby serca oraz szczepionkami z rtęcią niszczącymi życie i zdrowie najmłodszych.

  Potem te zrujnowanych przez rząd ekonomicznie, zdrowotnie i psychicznie rodziny, naciąga się raz w roku na wielką orkiestrę świątecznej pomocy Owsiaka, aby wyssać z nich jak najwięcej i aby znowu kasa trafiła częściowo dla picu do szpitali, a reszta w brudne łapy organizatorów i innej swołoczy.

  Już nie wspomnę o szmatławym haśle Owsiaka" róbta co chceta" oraz o orgiach i dewiacjach jakie towarzyszą jego rockowym imprezom.
 • @Multimir 16:00:08
  Acha a kupa durni kupuje na tych owsiakowych aukcjach przepocone ciuchy zbrukanych celebrytów za grube pieniądze, zamiast dać je potrzebującemu w okolicy swojego miejsca zamieszkania żebrakowi lub człowiekowi w ciężkiej sytuacji życiowej.
 • Jednym słowem
  Kupa gnoju, fetoru i moralność Pani Dulskiej.
 • działania lokalne
  Należy rozejrzeć się w swoim najbliższym otoczeniu: lokalne fundacje, domy dziecka, najbiedniejsze rodziny itp.itd. - co tam komu w duszy gra, i tam kierować swoją pomoc. Wystarczy spytać gospodarza domu czy sołtysa czy zna w sąsiedztwie osoby potrzebujące. A oni zawsze dużo wiedzą :))).

  Wiesz wtedy co wspierasz, obserwujesz działania jeśli to instytucja, zawiązujesz również więź ze społecznścią lokalną. To jest naprawdę fajne!

  No, ale każdy ma swój sposób.

  Pozdrawiam
 • @Maria Kowalska, doskonałe argumenty przeciw temu złodziejskiemu biznesowi
  Powiem prawie to samo bardziej dosadnie.
  Owsiak miał pomysł na biznes, cwany postkomunistyczno-transformacyjny biznes. Skoro jakieś nadwyżki pieniądza istnieją w społeczeństwie i są zbierane na cele charytatywne, to jest tylko kwestia zorganizowania jakiegoś uczciwego systemu, aby znalazły się w dyspozycji potrzebujących - bez pośrednika, który z części tych pieniędzy urządził sobie dostatnie życie. W systemie żebraczym, a takim jest WOŚP, nie ma możliwości sprawdzić, ile faktycznie pieniędzy zebrano, bo kwota księgowa może być podawana już po potrąceniu kasy dla siebie.
  NIGDY ANI GROSZA NA TO OSZUKAŃCZE CWANIACTWO. Są inne, ciche organizacje, które robią wiele dobrego od dawna, tam trzeba dawać.
  Należałoby sprawdzić przyrost majątku Owsiaka od chwili utworzenia WOŚP i zapytać; ile tego sprzętu dla szpitali byłoby dodatkowo, za jego willę, auta, podróże, konta bankowe, itp? Należy wątpić, czy Owsiak potrafiłby udowodnić, że cały jego majątek powstał bez pieniędzy zebranych przez armię zmanipulowanej przez niego młodzieży.
 • @Maria Kowalska
  I jeszcze mi przyszło do głowy - wcale bym się nie zdziwił, gdyby obecnie się okazało, że za tym czerwonożółtym pajacem stoi skarbnik mafii Rostowski.
  To takie podobne do tysiąca radarów na drogach.
 • DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI??
  A co ja zboczek?
 • @ all
  http://www.mafiapress.pl/d_1518.html
 • Czegoś tu brakuje
  .
  Bo główne argumenty od dawna znane, jednak jakoś nie chcą zająć się nimi wiodące media.

  I kto jeszcze stroni od zagłębiania się w istotę tej sprawy?

  Tutejsi redaktorzy, administracja, tak aktywna w innych tematach.

  * * *

  Wpis powtórzyłem bo poprzednio został zasypany klasyczną techniką.
 • Ten facio
  Ten facio o mentalności ,,kalfusa spod celi ,,zasługuje tylko na solidnego
  kopniaka . Cepom i sepleniącym nieukom -róbta co chceta leje się w kichę !
 • Nigdy nie daję bo:
  1/ Nie popieram medycyny opartej na umaszynowieniu - dzisiaj najbardziej brakuje jej dobrze rozumianej profilaktyki i myślenia, a nie maszyn i zarabiających na ich zakupie koncernów.
  2/ Owsiak to kanalia i cham - wystarczy przypomnieć jego knajackie ataki na ojca Rydzyka.
 • jacek Kardaszewski na swoim blogu dodał:
  Różnica pomiędzy transferem dokonywanym za pośrednictwem machiny biurokratycznej oraz bezpośrednim transferem charytatywnym jest taka, że w tym pierwszym przypadku człowiek otrzymuje to, co mu się słusznie należy (zaspokajane są jego roszczenia), w tym drugim zaś wyświadcza mu się niezasłużoną łaskę (poprzez zaspokajanie jego pragnień). W pierwszym przypadku otrzymujący nie traci godności, a przekazujący się nie wywyższa, w drugim ten pierwszy jest upokarzany, a ten drugi leczy swoje kabotyńskie sumienie.

  Gdy poddaję się opresji podatkowej uważając ją za uzasadnioną, moje człowieczeństwo rozkwita, gdy dobrowolnie przekazuję datek, moje człowieczeństwo karleje.

  A zatem, to, co powiedziałem powyżej, można sformułować również w ten sposób: jak długo jeszcze wyświadczać się będzie łaskę tym wszystkim, którym to, co otrzymują, się należy?

  SIEMA!
 • daję 5*
  około 10 lat temu (może mnie już pamięć zawodzi) słyszałem wywiad z owsikiem w tok fm. Tamże ów owsik powiedział iż kasiora ze zbiórek idzie na cele statutowe organizacji, tj. m.in. organizację przystanku taplanie się w błocku, z czego jakiś mały procent tylko na pomoc "służbie" zdrowia. To jeszcze nic, ze względu na pewne wydarzenie 6 lat temu odwiedzałem szpital położniczy dość często. Na korytarzu stało kilka inkubatorów oblepione serduszkami orkiestry owskia. Zostałem poinformowany, na zadane pytanie, że ów sprzęt to złom nieużyteczny, ale mają obowiązek to trzymać na korytarzu. Zapytałem czy jako reklama da mniej gramotnych. Odpowiedzi na to pytanie już nie otrzymałem.
 • sprostowanie
  Teks bardzo celny i rzeczowy. I to jest najbardziej niebezpieczne dla zwolennikow WOŚP grających na emocjach: "nie wesprze Pan/i chorych dzieci ?".
  Dodam jeszcze małe sprostowanie: KSH nakłada na organy statutowe spółki konieczność złożenia w sądzie gospodarczym sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy. Oczywiście spółka nie musi tego ujawniać np. na stronie, ale dociekliwi bez problemu mogą do niego dotrzeć odwiedzając właściwy sąd gospodarczy i za darmo na miejscu przejrzeć cały KRS łącznie z bilansami.
 • @ivo 11:03:42
  WOŚP, zawsze ujawnia swoje sprawozdanie na swojej stronie internetowej.
 • PYTANIE O OWSIAKA
  JAK TO MOŻLIWE ,ŻE TEN CWANIAK BYŁ W STANIE PRZYJĄĆ PRZED KAMERAMI OBRĄCZKĘ OD BIEDNEJ KOBIETY I JESZCZE SIĘ TYM CHEŁPIĆ ?? TAK TYLKO PYTAM ...
 • SMRÓDSTOK 2012
  Smródstok 2012

  Pierwsze co mnie uderzyło, to fakt, że sponsorem Smródstoku jest kompania piwowarska Carlsberg, która miała wyłączność na sprzedaż piwa.
  Drugi szok przeżyłem, kiedy zobaczyłem, że na terenie imprezy było 51 punktów, gdzie sprzedawano papierosy, plus kilka mobilnych. Do każdej z kas stały kolejki.
  Trzecim szokiem było stoisko z energizerami. Ostatnie opinie uczonych i lekarzy mówią o groźbie zdemolowania mózgu i reszty ciała przez energizery.
  Ludzie półnadzy w upojeniu narkotykowym, alkoholowym i muzycznym.
  W pobliżu małej sceny stało serduszko Wielkiej Orkiestry brudne, pomazane. Ludzie bawiący się w błotnych kąpielach. Namioty rozstawione w błocie. Wszędzie było jak na wysypisku śmieci.
  Kobieta leżąca na mężczyźnie, jakby nie dająca oznak życia... a w koło siedzący obojętnie ludzie...
  Lesbijki i geje maszerowali, niczym nie skrępowani...
  Widziałem też zszokowany kontenery na śmieci stojące przy głównej alei i oddających na ich ścianki mocz mężczyzn prawdopodobnie nie do końca przytomnych.
  Owsiak powiedział: „Ja tu rządzę!”- widać jakie śmierdzące to rządy.

  Wnioski
  Przeżyłem, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jest tylko przykrywką dla zorganizowania Festiwalu w Kostrzynie.
  Nieuczciwa jest intencja Owsiaka, bo z jednej strony kupuje sprzęt ratujący życie, a z drugiej strony zgadza się na używki na festiwalu skracające i w rezultacie odbierające zdrowie i życie. No święty to on, ani porządny nie jest.
  Antyzasada „róbta co chceta” łamie normy i zasady w imię bardzo smrodliwych interesów, pod pozorami dobrej zabawy.
 • Jerzyka niewinna zabawa w Woodstock
  To spęd ludzi w większości młodych i bardzo młodych w wieku nawet poniżej 15 lat, którego pretekstem ma być wspólne słuchanie „muzyki”.
  Wokół dwóch scen rozdzielonych wzniesieniem powstało „miasteczko namiotowe”, dla kilkuset tysięcy ludzi rozciągające się głęboko w okoliczne lasy. Wszystko to stłoczone, namioty porozbijane byle jak, byle gdzie, wszystko tonie w błocie i tonach śmieci. Śmieci wyrzucane wprost z namiotów gdzie popadnie, więc tym co najbardziej rzuca się w oczy jest ogólny śmietnik, zarówno w samej strefie miasteczka jak i wokół niej.
  W niektórych miejscach w lesie między namiotami czuć smród odchodów, chociaż są wyznaczone stanowiska z kabinami toaletowymi.
  Setki tysięcy ludzi przemieszcza się bez ładu i składu we wszystkich kierunkach w gęstym tłumie w którym łatwo można zostać stratowanym.
  Z ogromnych głośników o gigantycznej mocy liczonej w dziesiątkach tysięcy wat porozstawianych przy obu scenach, przez cały dzień i większość nocy dudni (w sensie dosłownym – wibracje odczuwalne są całym ciałem) „muzyka” z gatunku rock, hard-rock, metal, rap... widać wykonawców grających na scenach, ich obraz wyświetlany jest na ogromnych telebimach widocznych z dużej odległości.
  Muzyka jest tak głośna, że słychać ją jeszcze na kilka kilometrów poza scenami.
  W różnych miejscach porozstawiane są dodatkowe punkty z głośnikami każdy taki punkt, oraz każda scena gra co innego, więc w niektórych miejscach wszystko miesza się w jeden łoskot.
  W snującym się tłumie panuje atmosfera całkowitego luzu w stylu „róbta co chceta” ludzie porozbierani, poprzebierani, wymalowani, wytatuowani, umazani w błocie, niektórzy taplający się grupowo w błocie traktując to jako formę „dobrej zabawy”, panuje duża swoboda obyczajowa.
  Widziałem wielu pijanych, kilku zaćpanych, specjalne patrole ochotników (tzw. „pokojowy patrol”) wyłapują np. zaćpanych i prowadzą ich do punktów pomocy medycznej.
  W różnych miejscach „miasteczka” porozstawiane stoiska z piwem, papierosami, gastronomią.
  Widać, że głównymi sponsorami są producenci piwa, wszędzie są ich reklamy.
  W pobliżu głównej sceny kilkudziesięciometrowej wysokości dźwig z instalacją do skoków na bungee, które odbywają się przez cały czas.
  Widziałem ludzi z różnych modeli kontrkulturowych typu skini, punki, hipisi itd. Jednak w porównaniu z Jarocinem byli bardziej „roztopieni” w dużej liczbie „zwykłych” ludzi nie noszących jawnych oznak przynależności do kontrkultury.
  Kościół miał swoje stanowisko – sektor z niewielką sceną na której księża prowadzili dyskusję z młodzieżą odpowiadali na podchwytliwe pytania w stylu „zagnij księdza” jednocześnie filmowali to za pośrednictwem swojej tv.


  Mamy czasy „Rozchwianego Prowizorium”, jak stwierdził prof. Marcin Czerwiński – postmodernizm w rozkwicie.
  I dodać można efekty „Wćwiczania do nieudolnego wysiłku”, we współczesnym systemie szkolnym za prof. Kwiatkowskim.
  I oba skutki w takim zagęszczeniu potwierdzają swe nazwy.
  Najlepsze i najbardziej dochodowe zajęcie to niszczenie młodzieży.
  Stosuje się wszystkie metody socjotechniczne opisane przez Mirosława Karwata.
  1. W sposób cyniczny wyciągnąć ze swojego środowiska – rodziny – norm społecznych pod pretekstem zabawy.
  2. Spędzić razem w jedno miejsce, w duży tłum – „motłoch”- w którym łatwo przenosić negatywne wzorce i manipulować.
  3. Dać tzw. wolność („róbta co chceta”) która jest podejrzanie dobrze zorganizowana przez organizatorów – wszystko co się dzieje jest w sposób zaplanowany dopuszczone, na wszystko co się dzieje jest ciche przyzwolenie mimo oficjalnych zapewnień o przeciwdziałaniu negatywnym zjawiskom.
  4. Atak na wszystkie zmysły – odcięcie od zmysłów – ogłuszenie, otumanienie, ogłupienie.
  5. Swoboda obyczajowa.
  6. Używki.
  7. Narkotyki.
  8. Łamanie instynktu samozachowawczego (bungee).
  9. Pompowanie negatywnych wzorców po przełamaniu wszelkich barier w zachowaniu, śmieci, taplanie się w błocie, rozrzut fekalii i moczu po całej okolicy...
  10. Złamanie wszelkich norm – uszkodzony człowiek staje się wzorcem dla innych po powrocie do swego środowiska – negatywny model kopiuje się dalej...

  I tak ich metoda „Kroczącego Horyzontu” zamieniła się w „Galopujący Horyzont”.
  Niewinna spółka „Walter Chełstowski and Jerzy Owsiak” rozhulała się na całego.
  Czekajmy na następne chytrze wysondowane pomysły np. eutanazja.....
  Jerzyk jest jeszcze młody!
  W rezultacie Woodstock jest jawną produkcją odpowiedniego elektoratu.

  Zaniepokojony Obserwator

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031